Цветана Пиронкова – Зарина Диас (гейм по гейм)

11-05-2015 10:45 | Станко Димов

Цветана Пиронкова се изправя срещу Зарина Диас в двубой от първи кръг на силния смесен турнир на червено в Рим. Двубоят между двете е първи по програма на Корт №2 и ще започне в 12:00 часа наше време.

Срещата няма да може да се гледа онлайн. Това ще бъде първи двубой между пловдивчанката и представителката на Казахстан, която е сред най-обещаващите млади състезателки в WTA.

Най-доброто представяне на Пиронкова в Рим е достигането до четвъртфинал през 2008 година, като по пътя си отстрани Ана Иванович, която след месец спечели Ролан Гарос и оглави ранглистата.. От тогава насам обаче Цвети няма победа в турнира.

ОСНОВНА СХЕМА В РИМ

Коментар на двубоя:

ПЪРВИ СЕТ: (Цвети сервира първа)

1:0. Труден гейм за Пиронкова, който продължи повече от 5 минути и премина през два дюса. В крайна сметка българката спечели подаването си и откри резултата!

1:1. Лесно спечелен гейм от 34-ата в света Диас.

2:1. Въпреки, че не успя да вкара нито един първи сервис, Цвети отговори с гейм, взет на 15!.

2:2. След 30:30 21-годишната казахстанска тенисистка спечели две разигравания, за да изравни резултата.

2:3. Пробив за живеещата в Китай Зарина. Тя поведе с 40:15. Пловдивчанката спаси първия брейкбол, но при втория не успя.

3:3. РИБРЕЙК! Цвети губеше с 15:40, но съумя да върне пробива с отлична серия и две двойни грешки на съперничката.

3:4. Нов пробив на Диас,този път на 15.

3:5. Азиатката успя да затвърди. Въпреки, че Пиронкова стигна до точка за връщането и на този брейк при 40:30.

4:5. Пловдивчанката спечели най-после подаването си и остава засега в частта.

5:5. Диас сервира за сета, но Цвети с вдъхновена игра поведе с 40:0 и върна пробива при втората си възможност.  Сетът продължава!

5:6. За съжаление първата ни ракета допусна нов брейк и отново родената в Алмати Зарина ще сервира за сета.

5:7. Диас спечели първата част след 55 минути игра. Пиронкова отрази един сетбол, стигна сама до точка за 6:6, но не успя. Зарина приключи при втория сетбол.

ВТОРИ СЕТ (сервира Пиронкова)

0:1. Трети пореден гейм в сметката на азиатката. Цвети не успя да удържи подаването си в откриващата игра.

0:2. Макар и трудно Диас затвърди брейка, въпреки че българката стигна на два пъти до дюс.

0:3. Пропадането на Пиронкова продължава. От 30:15 за нея съперничката спечели три разигравания и постига втори пробив.

0:4.. Зарина Диас взе подаването си от 0:40.

0:5. Казахската тениситка постигна поредния си пробив, този път на нула.

1:5. Цвети отърва "геврека". Тя пак поведе с 40:0 и този път успя да пробие. Така прекъсна и негативната серия от седем загубени гейма.

1:6. Всичко свърши. Диас спечели гейма на нула и така се класира за втория кръг в Рим.