Определиха тенис шампионите на частните училища

11-05-2015 15:19 | Любомир Тодоров

На 9 и 10 май на кортовете на Спортен комплекс „Дема“ в ж.к. „Младост“ се проведе третият турнир по тенис на частните училища. Надпреварата бе с подкрепата и за наградите на ОББ и в нея участваха над 60 деца.

Със свои представители се включиха: „Образователни технологии“, ПЧМГ, „Дрита“, ЧСОУ „Галина Уланова“, „Веда“, „Меридиан 22“, ЧСОУ „Н.Рьорих“, „Джани Родари“, ЧЕГ „А.Златарски“, „Ерих Кестнер“, Американски колеж. За първи път се появиха и състезатели от ЧФрУ „Шарл Перо“ във Варна.
С най-голям брой състезатели – 18, се представи Американският колеж. Турнирът се проведе във формат от един сeт, пише viasport.bg.

Най-малките – от първи и втори клас, играха в обща група момчета и момичета. Шампионка е Александрина Габровска („Джани Родари“). Втори е Максим Тафров (ЧСОУ „Г.Уланова“).

В групата III-IV клас първа е Анастасия Николова („Шарл Перо“). Тя бе дошла от Варна с намерение да спечели купата и да я поднесе на училището си. Втора е Мила Георгиева (“Ерих Кестнер“), трета – Милена Терзиева (ЧСОУ „Г.Уланова“).

При момчетата V-VII клас турнира спечели Явор Томов (“Ерих Кестнер“), втори е Алекс Дулев (“Веда“), трети – Йоан Аврамов (“Образователни технологии“). Първото място при момичетата спечели Дрина Великова от ПЧМГ, сребърния медал завоюва Марта Златкова от „Дрита” и трето място зае Натали Костадинова от ЕК.

Най-оспорваният и на най-високо спортно равнище мач беше финалът до 19 години при девойките. И двете претендентки бяха състезателки на тенис клубове - Микаела Константинова от СК „Дема“ и Меридиан 22 и Кристина Капитанова от ТК „Дипломат“ и Американски колеж. Капитанова победи с резултат 5:4, 4:2.

При 19-годишните юноши първи е Венци Иванов (“Дрита“ и ТК "Левски"), втори - Марк Хаджижеков (Ам.колеж), трети – Стефан Христов (Ам.колеж).

В отборното класиране в групите до 11 и до 14 г. първи е ЧСОУ„Ерих Кестнер“, а до 19 г. – Американският колеж. Призьорите във всички категории бяха наградени от Анка Костова, главен мениджър „Връзки с обществеността“ на ОББ.