И Суарес Наваро стегна рано куфарите

30-05-2015 09:35 | Станко Димов

Карла Суарес Наваро стана поредната поставена тенисистка, която отпада от Откритото първенство на Франция. Номер 8 в схемата Наваро загуби в третия кръг от Флавия Пенета (Италия) с 3:6, 4:6 за 69 минути. Двете си размениха 12 пробива в мача, но италианката направи седем и стигна до успеха.

Пенета поведе с 3:1 във втората част, но испанката стигна до обрат 4:3, след което отстъпи в следващите три поредни гейма. Така четири от първите осем поставени напуснаха турнира в Париж още през първата седмица.

„Преди всичко трябва да кажа, че Флавия игра много силно днес”, бяха първите думи на Наваро след двубоя. „Разбира се, че е разочароващо, когато загубиш, но Флавия наистина е много добра. Тя тренира много сериозно и е отличен състезател. Тя играе силно тук и мисля, че има сили за четвъртфинал или полуфинал”, убедена е испанката.

В четвъртия кръг Пенета ще играе с друга испанка Гарбине Мугуруса, която победи номер 11 Ангелик Кербер (Германия) с 4:6, 6:2, 6:2.