Нов обрат за Серина Уилямс

01-06-2015 18:03 | Станко Димов

Водачката в схемата Серина Уилямс се класира за четвъртфинал на „Ролан Гарос”. Американката осъществи обрат в двубоя си срещи Слоун Стовънс и стигна до успеха след 1:6, 7:5, 6:3 след повече от два часа игра. В спор за място на полуфинал в Париж Серина ще срещне Сара Ерани, която по-рано през деня надви с 2:0 сета една от приятните изненади в турнира Юлия Гьоргес.

Първият сет на двубоя продължи едва 23 минути, които минаха изцяло по вкуса на Стивънс. Младата американка успя да поведе в резултата с 6:1, след като осъществи 3 пробива и дори не даде възможност на Уилямс да мисли за точка за пробив.

От своя страна играта на Серина бе ужасяваща. През целия сет световната №1 спечели 50% от точките след вкаран първи сервис и едва 14% от тези след втори. Общо за сета Уилямс направи 5 печеливши удара при 15 непредизвикани грешки.

Първият сет обаче отиде в историята, а след него се случи това, което сме гледали многократно. Серина Уилямс постепенно започна да намира ударите си и след изключително равностойна битка успя да измъкне втората част със 7:5, осъществявайки решителен брейк в 11-ия гейм.

В началото на решаващата финална трета част Серина спаси две точки за пробив, след което в петия гейм на свой ред проби за 3:2. До края на двубоя водачката в ранглистата не допусна изненади и затвори мача след 2:04 часа игра, записвайки 5-та победа от 6 двубоя срещу Стивънс.