Гаске е третият французин с 400 победи

16-06-2015 07:49 | Любомир Тодоров

Ришар Гаске се наложи с категоричното 6:1, 6:2 за 56 минути над квалификанта Симоне Болели и се класира за втория кръг на турнира на трева в лондонския Куинс Клъб, който е от категория "АТР 500".

По този начин французинът записа своята победа №400 в турнири на Асоциацията. Той стана 13-ият с такъв актив в Оупън ерата. Преди Гаске с подобно постижение от сънародниците му могат да се похвалят само Яник Ноа с 476 успеха и Фарбис Санторо с 470 победи.

От действащите тенисисти в тази класация в челото няма изненади. Води Роджър Федерерс 1025 успеха, следван от Рафаел Надал (739) и Новак Джокович (645).

Следващият съперник на Гаске е третият поставен Милош Раонич. Канадецът направи успешно завръщане след операцията, претърпяна през май и се наложи над британеца с "уайлд кард" Джеймс Уорд с 5:7, 6:3, 6:2. Раонич наниза 24 аса и реализира 3 от 6-те си точки за пробив в срещата.

За 16-и и последен път на кортовете в Лондон игра четирикратният шампион Лейтън Хюит. Австралиецът пропиля мачбол и загуби от южноафриканеца Кевин Андерсън след 7:6(5), 5:7, 2:6. Във втория сет бившият номер едно в света водеше с 5:3, а в десетия гейм стигна и до точка за спечелване на двубоя.

След срещата 34-годишният Хюит получи специален трофей за цялостното му представяне в Куинс Клъб.