Григор Димитров – Федерико Делбонис (гейм по гейм)

Начало: около 20:30 часа (веднага след Болели - Нишикори)

Гледайте двубоя на някой от следните линкове:
ЛИНК; ЛИНК; ЛИНК

Коментар на двубоя:

(Григор Димитров спечели жребия и избра да сервира):

1:0 Отлично начало на двубоя за Григор Димитров, който спечели подаването си на 0 и откри резултата в мача.

1:1 Левичарят от Аржентина изравнява резултата, след като на свой ред успя да спечели първото си подаване в двубоя. Григор Димитров записа първи две точки при посрещане, но това не се оказа достатъчно в гейма.

2:1 Григор започна с преднина 40:0, след което сгреши от форхенд за 40:15. Последва обаче отлична атака към мрежата и българинът завърши с воле.

2:2 Бърз гейм на 15 на сметката на Делбонис.

3:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров, с което българинът отново излиза напред в резултата. Без точки за пробив от началото на двубоя.

3:3 За първи път от началото на двубоя имаше точка за пробив. Тя се откри пред Григор Димитров, който дори имаше лукса да играе на втори сервис. Българинът обаче прати ретур в мрежата, след което загуби следващите две точки и последва изравняване на резултата.

4:3 Нов бърз гейм на сметката на Григор Димитров.

5:3 Пробив за Григор Димитров, който ще сервира за успех в първия сет. Българинът стигна до три брейк-бола, пропусна първите два, но при третия Делбонис извади в аут и пробивът стана факт.

6:3 Пробивът е затвърден с гейм на 0 и Григор Димитров печели първата част с 6:3 гейма, след като успя да направи един пробив в осмия гейм на сета.

(сервис за Федерико Делбонис):

1:0 Отлично начало на втория сет! Григор Димитров пробива на 15 и повежда в резултата и във втората част.

2:0 За първи път от началото на двубоя Григор Димитров трябваше да спасява точки за пробив. Българинът навакса изоставане 15:40 и успя да затвърди пробива, макар че игра почти без първи сервис.

3:0 Втори пробив за Григор Димитров. Българинът започна силно гейма и поведе с 40:15, но след това пропусна изгоден смач и се стигна до равенство. Последваха нови две точки за брейк, като нашето момче се възползва от втората и вече е с два пробива напред в резултата във втория сет.

4:0 И вторият пробив е затвърден. Българинът е само на два гейма от успех във втория сет.

5:0 Трети пробив в сета за Григор Димитров, който ще сервира за 2:0 сета. геймът завърши с удивителен форхенд-уинър на Димитров зад основната линия.

6:0 Гейм и втори сет за Григор Димитров! Още един перфектен гейм на сметката на българина, който вече е само на сет от място във втори кръг в турнира.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Делбонис спира серията от 9 последователни гейма на сметката на Григор Димитров и открива резултата в третия сет.

1:1 Без особени затруднения, Григор Димитров спечели първото си подаване в третата част и изравнява резултата.

1:2 Делбонис отново излиза напред в резултата, след като спечели и второто си подаване в сета. Геймът завърши с атрактивна точка, при която Димитров направи "хот-дог", но не успя да размине Делбонис, който в близост до мрежата завърши.

2:2 Григор изравнява резултата след бърз гейм на 0.

2:3 Третият сет продължава без пробиви.

3:3 Гейм на 0 на сметката на Димитров, след което идва ново изравняване на резултата.

3:4 Седми гейм без пробиви в третия сет. До момента тази част се разива изключително бързо, като почти няма гейм, който да продължи повече от две минутки.

4:4 Още един гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

5:4 Пробив на сметката на Григор Димитров! Българинът ще сервира за мача!

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! БЪЛГАРИНЪТ Е ВЪВ ВТОРИ КРЪГ НА УИМБЪЛДЪН!