Шампионката Квитова мачка за 35 минути

30-06-2015 15:48 | Любомир Тодоров

Двукратната шампионка от Уимбълдън Петра Квитова стартира защитата на титлата със светкавична победа.

Втората поставена чешка левичарка беше безпощадна срещу Кики Бертенс от Холандия и спечели с 6:1, 6:0 за едва 35 минути игра.

В целия двубой Квитова загуби една единствена точка на свой сервис. Бертенс успя да вземе гейма на честта за 1:3, но това беше всичко. Тя допусна доста грешки, а и нямаше противодействие срещу мощната игра на победителката.

Във втория кръг Квитова очаква Куруми Нара от Япония.

Още по-категорична беше №10 в схемата Ангелик Кербер. В германски двубой тя спечели 6:0, 6:0 срещу Карина Витхьофт след 44 минути ни корт.

Продължава и Гарбине Мугуруса. Поставената под №20 испанка отстрани представящата Съединените щати Варвара Лепченко с 6:4, 6:1.