Сесил напусна Уимбълдън след драматична загуба

30-06-2015 22:14 | Станко Димов

Сесил Каратанчева отпадна на старта на Уимбълдън. Софиянката отстъпи с 1:2 сета пред 102-ата в световната ранглиста Силвия Солер-Еспиноса в двубой, който продължи близо 2 часа. В отделните части Сесил отстъпи с 6:2, 2:6, 5:7.

Двубоят по програма трябваше да се играе на Корт 10, но заради забавяне на програмата срещата бе преместена на Корт №19. Все пак Сесил започна ударно и за по-малко от 30 минутки взе първата част, повеждайки с 6:2 гейма.

През втората обаче играта на софиянката по нищо не вървеше и тя допусна пасив с 0:5 гейма. Все пак Каратанчева успя да намали на 2:5, но след това загуби сета – 2:6.

В решаващата трета част двете влязоха в серия от 6 последователни брейка, а в крайна сметка сервирайки за оставане в двубоя Каратанчева допусна пробив за 5:7 и отпадна.

Това беше четвърти дуел между двете, като Солер-Еспиноса вече води с 3:1 победи.