Анди Мъри с нова внушителна победа на Уимбълдън

02-07-2015 17:24 | Станко Димов

Анди Мъри демонстрира отлична форма и се класира с лекота за третия кръг на Уимбълдън. Британецът имаше нужда от едва 88 минути, за да се справи със съпротивата на Робин Хаасе (Холандия), побеждавайки го с 6:1, 6:1, 6:4 на Централния корт.

Шотландецът започна ударно двубоя и в първия сет загуби общо 9 точки. Той продължи да доминира през втората част, когато пък не загуби точка при изпълнен втори сервис. Двубоят бе малко по-равностоен през третия сет, който беше решен с пробив в седмия гейм.

Мъри, който е шампион от Уимбълдън от 2013-та година, записа своята победа №43 от началото на сезона (6 загуби). По-рано през годината той спечели титлите от Мюнхен, Мадрид и Куинс Клъб.

Радостта на домакините обаче е двойна, защото за първи път от 2002-ра година насам те ще имат повече от един представител в трети кръг при мъжете. Това стана факт, след като Джеймс Уорд надви с 3:1 сета чеха Иржи Весели, в отделните части 6:2, 7:6 (4), 3:6, 6:3.