Новак Джокович продължава по разписание

03-07-2015 19:22 | Любомир Тодоров

Световният номер едно Новак Джокович продължава защитата на титлата си от Уимбълдън. Сърбинът се класира за осминафиналите без да загуби сет и след победа с 6:3, 6:3, 6:3 над Бърнард Томич от Австралия, постигната за 91 минути игра на централния корт на "Ол Инглънд клъб".

Ноле стигна до пробив за 3:1 и това му беше достатъчно, за да спечели първия сет. Във втория постигна два брейка - при 4:3 и в заключителния гейм.

В откриващата игра на третия сет Томич поведе с 40:0 при сервис на Джокович, но не успя да реализира нито една от единствените си точки за пробив в двубоя. После роденият в Щутгарт Бърнард се защитаваше яростно в своите сервис геймове, но неизбежното се случи в шестия гейм, когато 28-годишният белградчанин реализира петия си брейк пойнт за 4:2. В заключителния гейм Новак поведе с 40:0 и затвори при втория мачбол с 15-ия си ас.

Джокович постигна общо 38 печеливши удари и допусна само 12 непредизвикани грешки в срещата. При Томич тези показатели бяха 25-22.

На осминафиналите в понеделник Ноле ще се изправи срещу южноафриканеца Кевин Андерсън. Гигантът, който е №14 в схемата, победи Леонардо Майер от Аржентина с 6:4, 7:6(6), 6:3, след като наниза 22 директни точки от начален удар и направи общо 51 печеливши удари.