Мария Шарапова взе трета победа

03-07-2015 21:35 | Любомир Тодоров

Четвъртата в схемата Мария Шарапова продължава без трудности пътя си на Уимбълдън. Рускинята записа трети успех след 6:4, 6:3 срещу Ирина-Камелия Бегу от Румъния за 83 минути игра на корт №1.

В началото на двубоя приятелката на Григор имаше проблеми с началния удари и беше пробита в откриващия гейм. Постепенно шампионката от 2004 година намери ритъма си и след 4:4 спечели седем поредни гейма до 5:0. Последва ново отпускане, но то не беше фатално за победата на Шарапова.

В понеделник на осминафиналите Маша очаква Зарина Диас от Казахстан, която отстрани германката Андреа Петкович със 7:5, 6:4.

Световната номер едно Серина Уилямс също продължава, но изстрада успеха си. Американката надделя над надеждата на домакините Хедър Уотсън след 6:2, 4:6, 7:5. В третия сет британката поведе с 3:0 с два пробива, но Серина успя да направи обрат до 4:3. Уотсън проби за 5:4 и сервираше за победата, но Уилямс върна брейка. В 12-ия гейм носителката на 20 титли от Големия шлем успя да реализира третия си мачбол.

Тя ще играе на осминафиналите срещу сестра си. №16 Винъс Уилямс се справи с Александра Крунич от Сърбия с 6:3, 6:2.

Двете Уилямс са се срещали 25 пъти до момента. Серина води с 14-11, но последната среща в Торонто миналата година беше спечелена от каката Винъс с 6:7, 6:2, 6:3.