Новак Джокович спечели доиграването

07-07-2015 16:27 | Любомир Тодоров

Световният номер едно Новак Джокович спечели в доиграването днес на петия сет от осминафиналната среща с №14 Кевин Андерсън с крайното 6:7(6), 6:7(6), 6:1, 6:4, 7:5 на Уимбълдън. Защитаващият титлата си белградчанин направи обрат от 0-2 сета.

Южноафриканецът стигна до две точки за пробив за 3:1, но Ноле се измъкна и спечели подаването си. След това при 4:5 Джокович сервираше за оставане в двубоя. Той не трепна и взе подаването си на нула. Веднага след това сърбинът направи решителния пробив на 15 и вече беше на основната линия, за да сервира за победата при 6:5. Андерсън тръгна с 30:0, но Новак методично стигна до мачбол и го реализира.

Водачът в схемата в Лондон завърши с 43 печеливши удари (13 аса) при 19 непредизвикани грешки (4 двойни). Съперникът се отличи с 40 аса и общо 71 уинъра, но и 41 грешки (8 двойни).

На четвъртфинала в сряда Джокович излиза срещу Марин Чилич, който е може би най-удобният му съперник. Сърбинът е спечелил и 12-те двубоя срещу хърватина. За последно те се срещнаха отново на Уимбълдън, когато Ноле се наложи с 6:1, 3:6, 6:7, 6:2, 6:2.