Серина не даде шанс на Мария

09-07-2015 18:55 | Любомир Тодоров

Световната номер едно Серина Уилямс се класира за финала на Уимбълдън. Петкратната шампионка победи с 6:2, 6:4 Мария Шарапова за 78 минути игра. Така тя записа 18-и успех от 20 мача срещу рускинята.

В спор за титлата в събота американката ще спори с Гарбине Мугуруса от Испания.

Серина започна устремно срещата и проби в откриващия гейм. В третия тя стигна до две възможности за нов брейк, но не успя да ги осъществи и Маша взе подаването си за 1:2. Но американката направи втори проби за 4:1, когато поведе с 30:15 и реализира още първата точка с форхенд уинър. В осмия гейм Уилямс поведе с 40:0 и реализира втория си сетбол.

Водачката в схемата продължи да доминира със сервиса си и във втория сет. Тя проби за 3:2, а после затвърди с гейм на нула. В седмата игра Серина поведе с 40:15. Шарапова обаче точно в този момент намери своя първи сервис и изравни бързо, а после отрази и трети брейк пойнт, преди да спечели подаването си за 3:4. В следващия гейм приятелката на Григор Димитров поведе с 30:0 и беше близо до първата си точка за пробив в срещата, но Уилямс показа хладнокръвие в защита и отличен начален удар, за да поведе с 5:3 и да принуди рускинята да сервира за оставане в мача. Серина стигна до мачбол сред шестата двойна грешка на съперничката, но не успя да го реализира. След това вече 20-кратната шампионка в Шлема сервираше за място на финала. Тя поведе с 40:15 с два аса и затвори двубоя след нов отличен начален удар.

Уилямс завърши с 29 печеливши удари (13 аса) срещу 15 непредизвикани грешки (2 двойни). Шарапова се отчете с 9 уинъра (2 аса) и 13 грешки.

Серина води с 2-1 победи на Мугуруса като двете са играли само на турнири от Големия шлем. През 2013 и 2015 година американката спечели в Мелбърн съответно с 6:2, 6:0 и 2:6, 6:3, 6:2. Испанката записа успех на "Ролан Гарос" миналата година с 6:2, 6:2.