Димитър Кузманов даде летящ старт на България

17-07-2015 19:08 | Станко Димов

България поведе с 1:0 победи в дуела от втора група на зона Европа/Африка срещу Люксембург.

В първия мач на единично изразителна победа постигна втората ни ракета Димитър Кузманов, който се наложи с 3:0 сета над първата ракета на домакините Уго Настаси. В отделните части Мико се наложи с 6:3, 6:3, 6:1 след час и 58 минути игра.

Първият сет на срещата бе изключително равностоен и бе решен само от един пробив, дело на Кузманов в осмия гейм – 5:3. След това със сервис на своя страна българинът подпечата преднината си в мача.

През втората част отново Мико първи проби за 2:1, но този път последва серия от последователни брейкове, която приключи в шестия гейм за преднина 4:2 на Кузманов. В крайна сметка отново след 6:3 пловдивчанинът си осигури преднина 2:0 сета.

В третата част Настаси успя само да избегне „геврек” и след 6:1 за Кузманов България откри резултата.

До минутки на корта ще излязат Григор Димитров и ветеранът Жил Кремер, които ще премерят сили във втория от двубоите на единично. За Гришо това ще бъде първи мач за България от повече от една година.

За последно той защитава цветовете на родината при победата над Гърция през април миналата година.