И Кутровски записа победа в Люксембург

19-07-2015 11:23 | Станко Димов

България продължава наказателната си акция в двубоя с Люксембург. Димитър Кутровски се наложи с 2:0 сета над Уго Настаси, в отделните части 6:4, 6:2 след само 72 минути игра. По този начин отборът ни вече води с 4:0 победи над съперника си.

Както е известно, изходът на дуела стана ясен още в събота, когато България спечели мача на двойки. Нашият тим не само води с 4:0 срещу съперника, но продължава да няма загубен сет!

В последния двубой капитаните на двата отбора са гласували доверие на Алекс Кнаф и Тихомир Грозданов.

Победата на Кутровски гейм по гейм:

(сервис за Уго Настаси):

1:0 Пробив за Димитър Кутровски. Българинът поведе с 40:15, Настаси спаси първите две точки за пробив и се добра до равенство. Малко по-късно Кутровски отново се добра до брейк-бол и този път се възползва.
2:0 Пробивът е затвърден с бърз гейм.
2:1 Настаси спаси точка за пробив и след много продъкжителен гейм успя да намали преднината на Кутровски.
3:1 Гейм за Кутровски, който не допусна изненади при подаването си.
3:2 Втората пауза идва след гейм на 30 на сметката на Настаси.
4:2 Труден гейм за Кутровски, в който на няколко пъти се стигна до равенство. Българинът обаче продължава без пробив и съхрани подаването си.
4:3 Гейм на 0 за представителя на домакините.
5:3 Кутровски се доближава на гейм от успех в първия сет, след като спечели подаването си на 30.
5:4 Кутровски имаше сетбол при 30:40, но не го реализира. Българинът все пак ще сервира за успех в първия сет.
6:4 Гейм и първи сет за Димитър Кузманов. Ранният пробив се оказа достатъчен и решаващ за изхода на първата част.

0:1 Този път първата ракета на домакините не допусна ранен пробив и взе подаването си на старта на сета.
1:1 Кузманов изравнява резултата.
2:1 Пробив за Кутровски. Българинът пропусна няколко брейк-пойнта, преди най-накрая да успее да се справи с подаването на съперника си.
3:1 Пробивът е затвърден.
4:1 Втори пробив за Димитър Кутровски, който прави огромна крачка към крайния успех в двубоя.
5:1 И вторият пробив е затвърден. Кутровски е само на гейм от крайния успех.
5:2 Гейм за Настаси.
6:2 Гейм, сет и мач - Димитър Кутровски. Срещата продължи 72 минути.