Беноа Пер с първа титла на ниво АТР

26-07-2015 17:07 | Станко Димов

Беноа Пер спечели първата си титла на ниво АТР. Французинът триумфира на турнира на клей в Бостад, Швеция, след като на финала победи със 7:6 (7), 6:3 испанеца Томи Робредо.

Пер, който преди днешния мач имаше 2 загуби във финали, се присъедини към Иржи Весели (Окланд), Виктор Естрея Бургос (Кито), Джак Сок (Хюстън), Доминик Тийм (Ница) и Денис Истомин (Нотингам), които по-рано през сезона също успяха да спечелят дебютна титла в АТР.

За триумфа в Швеция Пер си заслужи чек на стойност 80 000 еври и 250 точки за ранглистата на АТР.

В първата част Беноа Пер спаси два сетбола, преди на свой ред да да стигне до сетбол, който реализира след 56 минути игра. През втората част французинът съумя да пробие за аванс 4:2, след което с гейм на 0 затвърди пробива за 5:2.

Малко по-късно, когато сервира за трофея, ръката на Беноа Пер не трепна и той с лекота спечели подаването си, с което изкова и успеха за 93 минути.

За финалиста Робредо остана утехата от 150 точки за ранглистата и чек за 41 000 евро.