Нишикори взе реванш от Чилич

09-08-2015 09:01 | Любомир Тодоров

Вторият поставен Кей Нишикори стана първия японец, който се класира на финала на турнира на хард във Вашингтон. Негов съперник ще бъде Джон Иснър.

Нишикори взе един вид реванш от Марин Чилич за загубата на финала на US Open миналата година и го победи на полуфинала след 3:6, 6:1, 6:4 в двучасов двубой. Хърватинът поведе с 3:0 и успя да вземе първия сет.

Отговорът на 25-годишния самурай беше светкавичен. Той дръпна с 5:0 гейма и изравни сетовете в 35-минутен сет. В решителната част двамата си размениха пробиви. Третият поставен Чилич изравни за 4:4, но след това азиатецът проби отново и после затвори хладнокръвно двубоя.

Джон Иснър спечели трудно и с доза късмет американския полуфинал срещу Стив Джонсън, който отстрани Григор Димитров, с 6:3, 3:6, 7:6(9) след един час и 55 минути. Истър отрази три мачбола и наниза 30 аса, за да стигне за трети път до мача за титлата във Вашингтон и ще се опита да спечели за първи път турнира в столицата.