Кирил Попов на четвъртфинал в Панагюрище

22-08-2015 10:38 | Любомир Тодоров

Кирил Попов (на снимката) поднесе голямата изненада на големия международен турнир по тенис на маса в Панагюрище GAC Group 2015 ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open, който е с награден фонд 35 000 долара.

Студентът в НСА се класира на четвъртфинал. Снощи Попов отстрани Давид Сердароглу от Австрия с 4-2 гейма (11:3, 11:4, 7:11, 9:11, 11:6, 11:9) в оспорван двубой.

Българинът показа интелигентност, като се адаптира успешно към бързата игра на съперника, отстъпи крачка от масата и забави темпото на игра с контролирани топспин удари, коментира сайтът на Международната федерация по тенис на маса.

"Първият ми мач в петък срещу шведа Сьодерлунд беше по-труден. Но срещу Давид загубих концентрация след втория гейм и го подцених, което ми създаде проблеми. Адренилът бушуваше в мен, публиката беше невероятна и това беше най-хубавият ден в моята кариера", призна Попов.

На четвъртфинала в събота той излиза срещу втория в схемата южнокореец Ким Минсьок.

На двойки мъже представящите България Станислав Голованов и Филип Флориц са вече на полуфинал. Седмите поставени отстраниха на четвъртфинал дуета от Швеция Хампус Сьодерлунд и Антони Тран с 3-2 (11:13, 11:7, 12:10, 8:11, 11:7), които преди това победиха неочаквано водачите в схемата от Южна Корея Ким и Ли.

По време на четвъртия гейм осветлението в зала "Арена Асарел" угасна за десетина минути, което било добре за нашите представители, призна етническият руснак Голованов.

"Играя за България от осем години. Подкрепата на публиката беше просто невероятна. И двамата с Филип сме горди, че представяме България", заяви патетично Константин, който живее и тренира във Виена, а от новия сезон ще играе за шампиона "Дигеста".

За съжаление те отстъпиха на  двойката Виктор Брод (Швеция) и Каспeр Стернберг (Дания) с резултат 2-3 гейма. Българите  не само успяха да изравнят резултата след като изгубиха първия гейм, но и поведоха с 2-1 гейма срещу съперниците. В крайна сметка обаче Брод и Старнберг отново изравниха резултата в ъгейм и спечелиха мача след победа в петия гейм (10:12,11:8,11:7,11:13,8:11).

При жените на двойки националките Анелия Карова и Елица Замфирова стигнаха до четвъртфиналите. Шестите поставени отстъпиха на този етап на Алина Арлуска и Мария Кучук с 2-3 гейма (9:11, 11:5, 6:11, 11:5, 6:11).