Чешки левичарки в спор за титлата в Ню Хейвън

Свързани новини
29-08-2015 11:10 | Любомир Тодоров

Втората и четвъртата поставени Петра Квитова и Луцие Шафаржова ще се срещнат на финала на тенис турнира в Ню Хейвън, щата Кънектикът. Двете чешки левичарки са добри приятелки и редовно тренират заедно, когато са в родината си, или играят за "Фед къп".

Защитаващата титлата си Квитова победи четвъртата в света Каролине Вожняцки със 7:5, 6:1 и се класира за четвърти пореден път за заключителния мач в турнира.

Датчанката започна по-уверено и водеше с 5:3, но от този момент Петра пое инициативата и до края на срещата отпусна само още един гейм на своята опонентка. В 12-ия гейм на първата част се мина през 19 равенства преди Квитова да го спечели и да вземе и сета.

"Винаги е трудно да играеш срещу приятелка, особено на финал. Но това е тенисът и когато излезем на корта не мисля, че ще си мислим за нашите отношения", заяви страдащата от мононуклеоза Петра.

От своя страна финалистката от "Ролан Гарос" Шафаржова надигра украинската "щастлива губеща" Леся Цуренко с 6:2, 7:6(5).

Двете чехкини са се срещали шест пъти до този момент и победителка неизменно е излизала Квитова.