Пиронкова напусна турнира в Палермо

14-07-2010 19:26 | Станко Димов

Първата ракета на България Цветана Пиронкова напусна силния турнир на червени кортове в Палермо. 35-ата в света Пиронкова загуби мача си от II-ия кръг на надпреварата срещу опитната американка Джил Крейбъс. Двубоят между двете на централния корт продължи малко повече от два часа, а Цвети напусна борбата след 6-2, 2-6, 2-6. С достигането си до II кръг Пиронкова заработи близо $3 000 от наградния фонд, както и 30 точки за световната ранглиста.

Цвети започна много силно мача и въпреки, че играеше предимно на втори сервис, набързо поведе с 3-0 гейма. Опитната американка съумя да върне единия пробив, но това сякаш допълнително мотивира нашето момиче. До края на първата част Пиронкова тотално доминираше на корта и след 45 минути затвори сета с 6-2.

Не така успешен обаче бе стартът на втория сет. Крейбъс направи ранен пробив и поведе с 2-0 показвайки, че няма намерение да се предава леко. Нещо повече, до края на частта американката стигна до нов пробив и с 6-2 изравни резултата.

Решителният трети сет започна със сервис-гейм за Цвети Пиронкова, която тя сравнително лесно взе. Всичко хубаво за пловдивчанката обаче свърши тук. До края на мача 34-годишната Крейбъс вдигна допълнително оборотите и с лекота затвори сета с 6-2, с което и мача.

На 1/4-финалите Крейбъс ще се изправи срещу победителката от мача Корина Дентони (Италия) - Юлия Гьоргес (Германия). Турнирът в сицилианския град е с награден фонд $220 000.