Чехкиня отстрани Вожняцки във втори кръг

04-09-2015 09:25 | Любомир Тодоров

В последния мач от програмата на Откритото първенство на Съединените щати по тенис на "Артър Аш стейдиъм" малко след полунощ местно време отпадна поставената под №3 в схемата при жените Каролиа Вожняцки.

Датчанката, която е бивша номер едно, загуби от 149-ата в световната ранглиста Петра Цетковска от Чехия след 4:6, 7:5, 6:7(1) в тричасов двубой.

Чехкинята спечели  първия сет и във втория поведе с 4:2 гейма, преди финалистката в Ню Йорк от 2009 и  2014 година да успее да наложи волята си. Вожняцки успя да изравни частите. В третата тя стигна и до мачбол при 5:4, но съперничката го отрази. В последвалия тайбрек 30-годишната Цетковска отново беше на ниво и така записа най-голямата победа в кариерата си.

При първото си участие в трети кръг на US Open Петра ще се изправи срещу №26 в схемата Флавия Пенета от Италия.