Трима испанци и Сьодерлинг определят шампиона на Swedish Open

17-07-2010 02:28 | Николай Драгиев

Поставеният под номер 1 и защитаващ титлата си от Swedish Open Робин Сьодерлинг, достигна до полуфиналите на турнира. Това стана след изключително трудна победа над 76-ия в света Андреас Сепи. В отделните части Робин се наложи с 4-6, 7-5, 7-6(5) за 2 часа и 25 минути игра.

Сепи водеше с 6:4, 3:1, а след това при 5:4 сервираше за мача. Сьодерлинг обаче обърна втората част и затвори със 7:5.

Драмата в третия сет бе пълна, но 13-те аса, които шведът заби го изведоха към успеха с тайбрек. В следващата фаза Сьодерлинг ще играе с Давид Ферер, който е шампион в Бастад от 2007 г.

Самият Ферер пък затвърди великолепната си форма на клей през сезона. Той вече има 40 победи на "червено" при 13 загуби. Той надви Пабло Куевас с 6:3, 6:3 за 76 минути.

Изненадата на турнира донесе ветеранът Томи Робредо. Той победи втория поставен Фернандо Вердаско с 6:4, 6:3.

Друг испанец - Николас Алмагро допълни карето в полуфиналите. Той надви хърватския квалификант Франко Скугор с 4-6, 6-4, 6-0 за 95 минути игра.