Ана Иванович с нов впечатляващ успех

29-09-2015 09:15 | Tennis24.bg

Ана Иванович, която е девета поставена в схемата на силния тенис турнир в китайския град Ухан, който е от категория "премиер" и с награден фонд 2 513 000 долара, записа втора убедителна победа.

Бившата номер едно в света се наложи с 6:0, 6:3 над американката Мадисън Бренгъл след 72 минути игра. Така сръбската красавица стигна до трети кръг със само 7 загубени гейма.

В двубоя на 15-хилядния новооткрит централен корт Иванович и Бренгъл имаха по десет точки за пробив. Ана постигна 4 брейка и отрази всичките възможности на съперничката. Белградчанката постигна 6 аса и записа 75 процента вкаран първи сервис и 72 процента спечелени точки при неговото разиграване.

На осминафиналите Ана Иванович очаква победителката от двубоя между петата Гарбине Мугуруса и Слоан Стивънс.

В друг двубой сънародничката на Иванович Йелена Янкович не можа да се поздрави с успех. Тя отстъпи на №6 Ангелик Кербер от Германия след 4:6, 6:2, 2:6 в двучасов мач.

Кербер очаква победилата Цветана Пиронкова Камила Джорджи. Италианката продължава след успех над Белинда Бенчич с 6:2 и отказване на швейцарката.