Григор Димитров – Жоао Соуса (гейм по гейм)

01-10-2015 12:35 | Tennis24.bg

Григор Димитров – Жоао Соуса, двубой от II кръг на АТР 250 турнира в Куала Лумпур.

Коментар на живо:

ПЪРВИ СЕТ (Сервира Димитров):

1:0 - убедителен сервис гейм на българина, който го спечели на 15.
1:1 - Соуса спаси точка за пробив, когато Димитров след дълго разиграване изпрати от форхенд топката в аут, след което изравни.
2:1 - отново солиден гейм на хасковлията, в който той реализира първия си ас за 30:15.
2:2 - португалецът измъкна подаването си. Първата ни ракета стигна до 40:40, след като издържа продължително разиграване на бекхенда му, но после загуби следващите две точки.
2:3 - пробив на Жоао Соуса. Той поведе с 40:15. Димитров спаси първата точка с отличен сервис, но при втората изкара в аут удар над глава близо до мрежата.
2:4 - гейм на нула за финалиста от Санкт Петербург.
2:5 - втори пробив за португалеца, след два поредни форхенд диагонала в аут на Димитров.
2:6 - първият сет отиде в полза на Соуса, който поведе с 40:0 и приключи при втората си възможност с идеален сервис по диагонала. Частта продължи точно половин час.

ВТОРИ СЕТ (Сервира Димитров):
1:0 - перфектен гейм на нула за Григор.
1:1 - 24-годишният българин стигна до 30:30 при подаването на съперника, но после предаде гейма с топка от бекхенд в мрежата.
2:1 - Димитров отрази точка за пробив и успя да спечели подаването си.
2:2 - Соуса не беше убедителен в своя сервис гейм. Българинът стигна до дюс, но при следващото разиграване форхендът му излезе с малко в аут.
3:2 - Григор спечели гейма на 30.
4:2 - пробив за четвъртия в схемата!
5:2 - след като отрази две точки за рибррейк, Димитров успя да затвърди.
5:3 - португалецът взе подаването си, въпреки че губеше с 0:30.
6:3 - сет за Григор Димитров! Той стигна до точка за спечелването му и я реализира с форхенд уинър.

ТРЕТИ СЕТ (Сервира Соуса):
0:1 - хасковлията имаше точка за пробив, но Жоао Соуса се измъкна и спечели подаването си.
1:1 - Димитров спечели с лекота сервис гейма си.
1:2 - португалецът поведе с 40:0, но взе играта при третата си възможност.
2:2 - отличен гейм на нула за българина.
2:3 - и Соуса печели на нула подаването си.
2:4 - след две поредни двойни грешки Григор беше пробит.
3:4 - моментален рибрейк! Хасковлията се възползва от факта, че съперникът му не успя да вкара нито веднъж първи сервис и върна пробива.
4:4 - ключов гейм. Димитров отрази общо три точки за пробив, преди да спечели подаването си.
5:4 - пробив за българина! Той поведе с 40:15 и взе гейма при първата възможност с печеливш ретур.
6:4 - Григор сервираше за победата, но трябваше да отразява две точки за пробив, след което стигна до мачбол и го реализира!