Рафа Надал помете Вавринка за 63 минути

16-10-2015 12:58 | Tennis24.bg

Рафаел Надал се класира по безапелационен начин за полуфиналите на „Мастърс 1000” турнира в Шанхай. Бившият №1 в света се разправи с шампиона от „Ролан Гарос” Стан Вавринка с 6:2, 6:1 за едва 63 минути игра.

Това беше общо 15-ти сблъсък между двамата, като Рафа записа победа №13 над този съперник. Любопитното е, че последните два дуела между тях бяха спечелени от Вавринка – на финала на Australian Open 2014 и на четвъртфинала в Рим този сезон.

Днес обаче Рафа Надал напомни за най-добрите си дни и не даде никакъв шанс на съперника си. Испанецът действаше изключително изчистено и затвори първия сет с 6:2 след едва 33 минути игра. Още по-експресен Рафа бе през втората част, когато поведе с 5:0, след което затвори мача с 6:1.

В спор за място на финал Надал ще се изправи срещу Жо-Вилфред Цонга, който по-рано през деня имаше нужда от близо 3 часа, за да победи Кевин Андерсън.

Любопитен е фактът, че победата на Рафа днес е първата над съперник от Топ 5 от повече от година насам ("Ролан Гарос" 2014).