Безмилостен

17-10-2015 16:25 | Tennis24.bg

Новак Джокович се класира за финал на „Мастърс 1000” турнира в Шанхай, след като победи с изразителното 6:1, 6:3 подгласника си в ранглистата Анди Мъри. Срещата между двамата най-добри тенисисти в света продължи едва 67 минути и както ясно показва резултатът премина изцяло по вкуса на сърбина.

Джокович изигра перфектен първи сет, който успя да спечели за 25 минути. Водачът в схемата загуби едва една точка при свой начален удар, а в същото време действаше безупречно при ретур и успя на 3 пъти да пробие началния удар на Мъри.

В началото на втората част Мъри успя да пробие Джокович и поведе с 1:0 гейма, но радостта му бе твърде кратка, тъй като сърбинът спечели 6 от следващите 8 гейма, с което заслужи мястото си на финала.

Любопитното е, че за трети път в последните 4 сезона Джокович започва 24 и повече победи над съперници от Топ 10 (2012, 2013, 2015).

Съперник на Джокович в спора за трофея ще бъде Жо-Вилфред Цонга, който по-рано през деня надви в 3 сета Рафаел Надал.