Цветана Пиронкова – Ирина-Камелия Бегу (гейм по гейм)

18-10-2015 13:31 | Tennis24.bg

Цветана Пиронкова се изправя срещу Ирина-Камелия Бегу в двубой от кръг на турнира в зала за Купа „Кремъл” в Москва.

Коментар на живо:

(начален удар за Цветана Пиронкова):

1:0 Отлично начало на двубоя за Цветана Пиронкова, която откри сметката си с гейм на 0.

2:0 Пробив за Цветана Пиронкова! Седмата в схемата Ирина-Камелия Бегу започна силно гейма и поведе с 40:15. При този резултат румънката направи двойна грешка, а в последствие се стигна и до равенство. Бегу пропиля още един гейм-бол, след което на свой ред Цветана Пиронкова стигна до такъв. Получила възможността да атакува втория сервис на Бегу, Цвети успя да вземе гейма и да увличи преднината си.

3:0 Пробивът е затвърден с бърз гейм и Цветана Пиронкова регистрира отличен старт на двубоя, печелейки първите 3 гейма. Предстои първа пауза, след която на сервис застава румънката.

4:0 Втори пробив за Цветана Пиронкова!

5:0 Вторият пробив е затвърден по най-добрия начин - с гейм на 0. От началото на двубоя Пиронкова е загубила едва една точка при свой начален удар. По-малко от 20 минути игра, а Цвети вече е само на гейм от успех в първия сет.

5:1 Ирина-Камелия Бегу печели подаването си и се разписва за първи път от началото на двубоя. Цвети ще сервира за успех в първия сет.

6:1 Гейм и първи сет за Цветана Пиронкова! Българката спечели подаването си на 15 и след 24 минути игра си гарантира преднина от един сет. През първата част Цвети загуби само 2 точки при свой начален удар.

(начален удар за Ирина-Камелия Бегу):

0:1 Гейм на 0 на сметката на Камелия Бегу на старта на втория сет.

0:2 За жалост Бегу стигна до първата си точка за пробиви успя да я реализира. Румънката излиза с брейк напред във втория сет.

1:2 Цветана Пиронкова успява светкавично да върне пробива, с което намалява изоставането си в резултата във втория сет.

2:2 Гейм на 0 за Цветана Пиронкова и резултатът във втората част е изравнен.

3:2 Камелия Бегу спечели подаването си на 30 и отново излиза напред в резултата във втората част.

3:3 Пиронкова спаси 3 точки за пробив и изравнява резултата във втория сет след най-дългия гейм от началото на срещата.

4:3 Пробив за Цветана Пиронкова! Българката поведе с 40:15, Камелия Бегу спаси първия брейк-бол, но при втория нашето момиче се наложи.

5:3 Пиронкова оцеля в продължителен гейм и вече е само на гейм от място във втори кръг.

5:4 Камелия Бегу спечелу убедително подаването си. Предстои пауза, след която Цвети ще сервира за победата.

5:5 За жалост Цветана Пиронкова допусна пробив на 15 в момента, в който сервираше за мача. Сетът, а и двубоят продължава!

6:5 Втори пореден пробив и Цвети Пиронкова ще има възможността за втори път да сервира за победата!

6:6 Трети пореден пробив! Тайбрек ще определи изхода на втория сет!

6:7 (2) Гейм и втори сет за Ирина-Камелия Бегу. Румънката се наложи в тайбрека със 7:2 точки и прати двубоя в решаващ трети сет.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 За жалост третата част започва с пробив на сметката на Ирина-Камелия Бегу, която взе първия гейм след грешка от бекхенд на Цвети.

0:2 Пробивът е затвърден с гейм на 30 на сметката на Бегу.

0:3 Положението за Цвети Пиронкова става все по-тежко. Българката регистрира пробив на 0 и вече изостава сериозно във финалния сет на срещата.

0:4 И вторият пробив е затвърден. Бегу се доближава само на 2 гейма от място във втори кръг в Москва.

1:4 Цвети прекъсва серията от поредни геймове на сметката ан Бегу и печели подаването си за първи път в третия сет. Румънката обаче има комфортен аванс от 2 пробива.

1:5 Бегу имаше леки затруднения, но все пак успя да вземе подаването си и да се доближи само на гейм от място във втори кръг в Москва.

2:5 Втори гейм на сметката на Пиронкова. Предстои кратка пауза, след която Бегу ще сервира за място в следващата фаза на турнира.

2:6 Гейм, сет и мач за Ирина-Камелия Бегу. Сезон 2015 за Цветана Пиронкова официално приключи. Двубоят продължи 2 часа и 5 минути.