Шарапова записа 13-и успех срещу Радванска

25-10-2015 17:23 | Tennis24.bg

Мария Шарапова започна с победа участието си на заключителния турнир на осемте най-добри тенисистки на планетата в Сингапур.

В среща от Червената група на WTA Finals рускинята надделя над Агниешка Радванска от Полша след обрат с 4:6, 6:3, 6:4 след цели два часа и 47 минути игра. Това беше 13-а победа за Маша срещу тази съперничка в 15 мача.

В първата част Радванска проби за 5:4 и след това взе сета със сервис гейм на 15. Бившата приятелка на Григор Димитров стартира следващата част с 3:0, но полякинята върна пробива при 3:4. Това не смути Шарапова, която в следващия гейм постигна нов брейк и после изравни сетовете.

В заключителната част шампионката в турнира от 2004 година поведе с два пробива с 5:2 и после, макар и след перипетии, спечели срещата.

Шарапова завърши с 8 аса и кошмарните 12 двойни грешки. Тя имаше 11 точки за пробив, от които реализира 4, докато Ага имаше 14 шанса, но постигна само 3 брейка.