Федерер бие за 55 минути

27-10-2015 21:18 | Tennis24.bg

Водачът в схемата Роджър Федерер започна атаката към 7-ма титла от турнира в Базел с изразителна победа. Местният любимец се наложи с 6:1, 6:2 над Михаил Кукушкин след едва 55 минути игра на централния корт.

„Записах добър старт, което беше моята цел днес”, каза Федерер, който изненадващо отпадна на старта на „Мастърс 1000” турнира в Шанхай преди няколко.

„Поведох в резултата от самото начало, което ми даде възможността да поставя под напрежение моят съперник. Много доволен от този старт, особено след ранната загуба в Шанхай”, каза Федерер.

Рекордьорът по титли от Големия шлем поведе с 5:0 след едва 22 минути игра. През втория сет той осъществи пробиви в петия и седмия гейм, за да запише своята победа №54 през сезона. Швейцарецът загуби едва 7 точки след разигран първи сервис, като спаси и двете точки за пробив, които се откриха пред опонента му.

Федерер вече има 57 победи и 9 загуби в Базел, а във втори кръг ще срещне Филип Колшрайбер. Двубоят между двамата ще бъде в четвъртък.