Китайка спечели за четвърти път Световната купа

01-11-2015 19:54 | Любомир Тодоров

Водачката в Световната купа по тенис на маса Лю Шиуен спечели турнира в японския град Сендай. Така 24-годишната китайка взема трофея за четвърти път след 2009, 2012 и 2013 г. и по този начин изравни рекорда на сънародничката си Джън Инин.

На финала Лю победи представителката на домакините Касуми Ишикава. Китайката се наложи над спечелилата титлата в Панагюрище левичарка с 4:0 гейма (14:12, 11:2, 11:9, 11:2) и смълча зрителите, изпълнили зала "Ксебио Арина".

В целия турнир шампионката не загуби нито един гейм, което говори за хегемонията на Лю Шиуен.

В двубоя за бронзовите медали се срещнаха две представителки на Европа, които играят с лява ръка. В него изненадата на турнира 21-годишната Петриса Соля от Германия се наложи над точно два пъти по-възрастната Ли Джиао (Холандия) след 7:11, 6:11, 11:2, 11:8, 12:10, 11:8.

Соля се наложи последователно над шестата в света Фен Тянуей (Сингапур) и над №4 Ай Фукухара (Япония), преди да отстъпи пред бъдещата шампионка Лю. Петриса донесе първи медал за Германия от Световната купа и повтори успеха на сънарродника си Дмитри Овчаров при мъжете в Халмстад.