Мъри разпиля Гофен за 53 минути

05-11-2015 13:00 | Tennis24.bg

Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на „Мастърс 1000” турнира в Париж за шести път в кариерата си. Поставеният под №2 в основната схема нямаше никакви проблеми и се наложи с категоричното 6:1, 6:0 над Давид Гофен в двубой, който продължи 53 минути.

За целия двубой олимпийският шампион от Лондон 2012 загуби едва 7 точки при свой начален удар! Мъри вече води с 8:0 победи в директните двубои с Гофен.

Любопитното е, че за първите си два двубоя в Париж Мъри е загубил едва 4 гейма. Припомняме, че на старта той бе впечатляващо убедителен и срещу Борна Чорич, когото победи с 6:1, 6:2 за 59 минути.
На четвъртфиналите шотландецът ще се изправи срещу победителя от двубоя Ришар Гаске – Кей Нишикори.

Днешният двубой между Мъри и Гофен бе генерална репетиция преди финала на Купа „Дейвис” в края на месеца (27-29). Припомняме, че Белгия приема Великобритания в Гент, като домакините избраха дуелът да се състои на клей. Именно Гофен и Мъри са първи ракети и лидери на страните си.