Впечатляващ старт за Надал

16-11-2015 23:50 | Tennis24.bg

Рафаел Надал започна с чиста победа участието си на финалите на АТР в Лондон. В среща от група „Елие Настасе”, бившият водач в световната ранглиста се наложи с 6:3, 6:2 над Стан Вавринка.

Срещата между двамата продължи близо час и половина, а началото по никакъв начин не вещаеше подобен изразителен успех на „Матадора”.

Вавринка започна срещата с пробив на 0, но още в следващия гейм Надал „върна жеста” и също проби на 0, за да изравни резултата. Последваха няколко оспорвани гейма, преди Рафа да пробие за 5:3, след което със сервис на своя страна и ас да затвърди за 6:3.

През втората част Вавринка увеличи значително броят непредизвикани грешки и позволи на Надал да дръпне с 5:1, след което за испанеца не представляваше проблем да затвори двубоя с 6:3, 6:2.

Така и четвъртият мач от началото на турнира приключи в два сета, след като чисти победи постигнаха и останалата част от Голямата четворка – Новак Джокович, Роджър Федерер и Анди Мъри.