Зечири и Стоеви отпаднаха в Шотландия

20-11-2015 21:11 | Любомир Тодоров

Поставената под №5 Линда Зечири отпадна на четвъртфиналите на турнира по бадминтон от сериите „Гран при“ в Глазгоу, който е с награден фонд 50 000 долара. Неочаквана загуба претърпяха и водачките на двойки Габриела и Стефани Стоеви.

Българката отстъпи на втората в схемата Беатрис Коралес от Испания в равностоен двубой след 21:18, 15:21, 19:21 след 56 минути.

След размени геймове в третия имаше серия от изравнявания на резултата, за последно при 14:14 точки. После испанката, която е водачка за европейската купа, взе аванс от две точки, който успя да удържи, преди Зечири да изравни отново при 19:19. В следващите две разигравания спечели Коралес с малко късмет и така приключи мача.

За левичарката от София това беше трети пореден тригеймов мач в Шотландия. Тя си тръгва с 3030 точки за световната ранглиста, където е №37 сега.

Следващата седмица 28-годишната Зечири ще играе на турнир в Кардиф, който е от категория "Интернешънъл" и е с награден фонд 15 000 долара. Там Линда е трета в схемата и започва с мач срещу Чя Хсин Ли от Тайван.

Шампионките на двойки в Глазгоу от 2014 г. Габриела и Стефани Стоеви загубиха на четвъртфинал от непоставените японки Юки Фукушима и Саяка Хирота с 18:21, 21:19, 18:21 след час и 15 минути игра.