Слаба Пиронкова с разгромна загуба в Копенхаген

04-08-2010 20:01 | Николай Драгиев

Изключително тежка загуба претърпя първата ни ракета Цветана Пиронкова. В първи кръг на турнира в зала в Копенхаген тя бе победена от рускинята Анна Лапушченкова. В отделните части 107-ата в света Лапушченкова се наложи с 6:4, 6:1.

Двубоят ще се запомни с невероятния брой грешки от двете и многото пробиви. За цял мач Цвети направи 4 уинъра срещу цели 25 за опонентката й. Грешките бяха общо 74!

Само за 10 изиграни гейма в първия сет пробивите бяха общо 5. Фрапантното бе, че Пиронкова така и не успя да се възползва от това, че Лапушченкова реализира само 39% първи сервис. Ясно бе, че мачът ще бъде спечелен от тази, която допусне по-малко грешки в решителните моменти.

Лапушченкова демонстрира изключително агресивна игра и опитваше да завършва топката от всевъзможни позиции. Това видимо затрудни Пиронкова. Българката имаше подобни проблеми и в мача си с Анастасия Родионова в Истанбул, но тогава намери сили да измъкне един сет.

До 4:4 в първия сет изглеждаше открит, но по-мотивираната рускиня в крайна сметка се наложи с 6:4, въпреки че и при сервирането в последния гейм можеше да бъде пробита.

Двете си размениха по един пробив на старта на втория сет, след като Пиронкова съвсем свали гарда. Лапушченкова вдигна процента си на вкаран първи сервис до 68% и това предреши крайния изход.

От играта на Пиронкова на Уимбълдън, когато тя победи в първи кръг тъкмо Лапушченкова, нямаше и помен. Тогава резултатът бе 6:0, 7:6 за българката.

Активът на Пиронкова след Уимбълдън са 2 победи и 3 загуби.

Оттук нататък Пиронкова заминава за САЩ, където ще играе на турнир в Ню Хейвън.