Анди Родик възкръсна на старта в Синсинати (+видео)

17-08-2010 09:59 | Станко Димов

Двукратният шампион Анди Родик започна с трудна победа участието си на турнира в Синсинати. Американецът се наложи с 6-4, 6-7, 6-1 над Сергей Стаховски (Украйна) след 2 час и 15 минути игра.

Родик сам си направи двубоя тежък, след като в тайбрека на втория сет изпусна преднина от 5-2 точки, след което показно разби ракетата си.

За целия мач Родик показа отличен сервис, като спаси и трите точки за пробив, които предостави на Стаховски. 27-годишният американец не изживява най-добрия период в кариерата си, след като загуби на полуфинал в Атланта (от Марди Фиш) и в третия кръг във Вашингтон (от Жил Симон) в US Open сериите.

В резултат на слабата форма Родик изхвърча от Топ 10 на световния елит и сега по-амбициран от всякога да се върне сред най-добрите.

В следващия кръг Родик ще се изправи срещу холандеца Тиемо Де Бекер, когото победи два пъти тази година.  "Той е много опасен съперник. Знае как да удря топката, а освен това притежава силен сервис", каза Родик.