Винъс Уилямс загря за Пиронкова с победа №200

31-08-2010 04:57 | Николай Драгиев

Винъс Уилямс записа своята победа номер 200 в турнирите от Големия Шлем. Това стана при успеха и на старта на US Open 2010 срещу Роберта Винчи с 6:4, 6:1 за 74 минути игра.

Така в трети кръг, ако всичко се развива както трябва Винъс Уилямс ще се изправи срещу българската надежда Цветана Пиронкова.

За тази цел Уилямс трябва да победи Ребека Марино от Канада, а Пиронкова още по-непретенциозната Манди Минела.

Винъс изигра противоречив първи сет, в който поведе с 3:0, но допусна Винчи да се върне в играта. В крайна сметка успехът в тази част бе с 6:4.

Оттам нататък Уилямс показа класа и без проблеми приключи срещата.

След срещата Винъс призна, че се чувства добре и проблемите с колената не са сериозни. "Чувствах се доста добре физически. Съперничката ми днес бе доста добра, така че това бе тест за мен. Щастлива съм, че спечелих при това доста бързо," обясни американката.

Това бе първи мач на Уилямс след загубата от Пиронкова в четвъртфиналите на Уимбълдън.