Египетски триумф в Ню Йорк

24-01-2015 00:00 | Станко Димов
С двоен египетски успех завърши престижният Турнир на шампионите по скуош, който се проведе в Ню Йорк на историческата гара "Гранд Сентръл". Мохамед ел Шорбаги и Раним ел Уелили триумфираха след успехи срещу англичани.

Световният номер едно Ел Шорбаги надделя над трикратния световен шампион Ник Матю след 5:11, 11:9, 11:9, 12:10 в мач, продължил 83 минути. Британецът започна чудесно финала и спечели категорично първия гейм. Той поддържаше високо темпо и доминираше до средата на втория гейм. Тогава египтянинът, който живее в Бристол, вдигна оборотите и успя да поведе с 2-1 гейма.

В заключителната част Матю бе близо до ново равенство в резултата, защото водеше с 9:7, но Ел Шорбаги не се предаде и в крайна смета спечели титлата след втория си мачбол.

При дамите Раним ел Уелили надигра Алисън Уотърс с 9:11, 12:10, 11:4, 11:4 за 48 минути. Англичанката, която изненадващо отстрани водачката в ранглистата Никол Дейвид, на четвъртфиналите, успя да измъкне първия гейм и бе близо до успеха във втория. Ел Уелили го спечели и след това нямаше проблеми.