Гулбис спря Федерер в Париж

01-06-2014 00:00 | Станко Димов
Латвиецът Ернестс Гулбис успя да отстрани Роджър Федерер и да се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Той победи рекордьора по титли от Големия шлем с 6:7(5), 7:6(3), 6:2, 4:6, 6:3 след повече от три часа и половина игра на централния корт в Париж "Филип Шатрие".

Латвиецът избухна в третия сет, когато след 2:2 взе пет последователни гейма. В четвъртата част настъпи времето на Федерер, който на свой ред поведе с два пробива и въпреки че Гулбис върна единия, успя да вкара двубоя в пети сет.

В него прибалтиецът беше пълен властелин. Ернестс проби за 2:0 гейма и не позволи да бъде застигнат от славния швейцарец, който допусна цели 59 непредизвикани грешки в срещата.

Следващият съперник на Гулбис е чехът Томаш Бердих, който отстрани последния американески тенисист на Roland Garros Джон Иснър с 6:4, 6:4, 6:4.

Анди Мъри също продължава. Той трябваше да доиграва в неделя мача си срещу германеца Филип Колшрайбер. Той беше спрян заради падналия мраки при 7:7 гейма в петия сет. В крайна сметка шотландецът се наложи след 40 минути днес с крайното 3:6, 6:3, 6:3, 4:6, 12:10.

Мъри спаси точка за пробив в 21-ия гейм на заключителния сет. Веднага след това той поведе с 40:15 при сервис на Колшрайбер и ликува при първата възможност с печеливш удар от бекхенд.

Вторият поставен Новак Джокович наказа поредния французин в Париж. Сърбинът разби Жо-Вилфред Цонга с 6:1, 6:4, 6:1.