Димитров се справи и с Карлович

14-05-2014 00:00 | Станко Димов
Най-силният български тенисист Григор Димитров записа успех и във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Рим. Поставеният под №12 в схемата победи хърватския гигант Иво Карлович със 7:6(3), 6:4 за един час и 12 минути игра. По-късно Гришо записа успех и на двойки

В първата част доминираха началните удари. Нито един от двамата тенисисти не успя да стигне до точка за пробив. В неизбежния тайбрек Димитров беше по концентриран и изобретателен и водеше с 4:2 точки при размяната на половините. След това хасковлията продължи да доминира и при 6:3 точки стигна до сетбол, който осъществи незабавно. Първата част продължи точно 40 минути.

Григор стигна до първите точки за пробив в третия гейм на втория сет, когато поведе с 40:15. Още при първата възможност 208-сантиметровият Карлович изпрати топката в аут и шампионът от Акапулко и Букурещ поведе с 2:1. При 5:4 Димитров сервираше за място в третия кръг. Той поведе с 40:0 и реализира втория мачбол с мощен сервис.

В надстрелването от линията за сервис Гришо наниза 8 аса срещу 15 на хърватския великан.

С достигането до тази фаза българинът си осигури 90 точки за световната ранглиста, където е 14-и в момента. Следващият му съперник ще бъде №6 Томаш Бердих, победил с 6:4, 6:3 Дмитрий Турсунов. Точно чехът отстрани Григор миналата седмица в Мадрид в 3 сета.

На двойки Димитров и чехът Лукаш Росол записаха втора победа, след като отстраниха поставените под №2 Пея (Австрия) и Соареш (Бразилия) с 6:4, 3:6, 10-2.