Надал ще защитава титлата си

10-05-2014 00:00 | Станко Димов
Световният номер едно Рафаел Надал ще защитава титлата си от турнира в Мадрид, който е от сериите "Мастърс 1000". При жените на финала в "Ла Каха Махика" ще играят финалистката от 2013 г. Мария Шарапова и Симона Халеп.

Испанският левичар се справи със сънародника си Роберто Баутиста Агут с 6:4, 6:3. Надал стартира с ранен пробив, но Баутиста успя да го върне. Веднага след това обаче Рафа постигна нов брейк и до края на сета нямаше проблеми. Във втория той дръпна с 4:1 гейма и всичко беше решено.Това е финал №90 за Краля на клея.

За титлата Надал ще спори с японеца Кеи Нишикори, който победи Давид Ферер със 7:65), 5:7, 6:3.

При дамите Мария Шарапова победи Агнешка Радванска с 6:1, 6:4 и ще търси 31-а титла в кариерата си и втора поредна след тази в Щутгарт. Рускинята водеше със сет и 3:0, когато Радванска се събуди и взе четири поредни гейма. Но приятелката на Григор Димитров не позволи изненада и спечели мача.

В другия полуфинал четвъртата поставена Симона Халеп направи обрат, за да надиграе шампионката в Мадрид от 2011 година Петра Квитова с 6:7(4), 6:3, 6:2. Румънката губеше с 1:3 във втория сет, но след това заигра на невероятно високо ниво и спечели 11 от оставащите 13 гейма в двубоя.