Димитров даде аванс на България

04-04-2014 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България Григор Димитров започна с очакван успех срещу Гърция в Атина, който е за оставане във втора група на Евро-африканската зона на турнира.

Той победи с 6:3, 6:3, 6:0 Маркос Каловелонис пред пълните трибуни на ТК "Илиуполис". Голяма част от зрителите бяха българи, дошли да подкрепят националите. Преди срещата беше официалното откриване и представянето на участниците в двубоя, което завърши с изпълнението на националните химни на двете съседни страни.

Димитров взе първите три гейма в двубоя и после без напрежение затвори частта.

Във втората след 2:3 15-ият в световната ранглиста Григор увеличи оборотите, спечели следващите четири гейма, за да поведе с 2-0 сета.

В заключителната част Димитров поведе бързо с 5:0. В шестия гейм подаваше Каловелонис. 22-годишният българин поведе с 40:15, но съперникът успя да отрази двата мачбола, а после отрази и още един. При четвъртата възможност Григор успя и напусна корта под бурните овации на публиката

Във втората среща за деня първата ракета на Гърция Теодорис Ангелинос се изправя срещу Димитър Кутровски.