Български финал на турнира в Орлеан

29-03-2014 00:00 | Станко Димов
Три български бадминтонистки ще си оспорват титлата на двойки във финала на турнира в Орлеан, Франция, който е от категория "Интернешънъл чалънджър" и е с награден фонд 15 000 долара.

Вторите поставени и №23 в световната ранглиста Петя Неделчева и Имоджен Банкиър от Шотландия записаха победа на четвъртфинала над французойките Ле Бюаник и Тран с категоричното 21:5, 21:12. След това Неделчева и Банкиър се наложиха и над Анаи и Мураяма от Япония 21:13, 21:17. Петя и Имоджен победиха азиатките и преди година отново на турнира във Франция.

Третите в схемата Габриела и Стефани Стоеви спечелиха срещу Барнинг и Тебелинг от Холандия с 15:21, 21:12, 21:14. На полуфинала 34-ите в света българки, които са европейски шампионки до 19 години на двойки, победиха водачките Дамкер-Крузе и Рьопке от Дания с 21:12, 21:16.

Двете двойки са си разменили по една победа през миналата година. Неделчева и Банкиър спечелиха на финала в Белгия, а след това на турнира в София Габриела и Стефани се наложиха в три гейма.

На единично втората поставена Линди Зечири се наложи над седмата Наталия Перминова от Русия след обрат с 10:21, 21:17, 21:17 за 50 минути. Така софиянката си върна за загубата от рускинята в Бирмингам в началото на март.

Следващата опонентка на бронзовата медалистка от европейското за жени Зечири беше четвъртата поставена Сашина Вин Варан. Французойката отстрани осмата в схемата Стефани Стоева след 14:21, 21:10, 21:16. Линда отстъпи на Варан с 21:17, 10:21, 12:21.