Димитров с победа в Мексико

26-02-2014 00:00 | Станко Димов
Най-силният тенисист в историята на родния спорт Григсор Димитров започна успешно участието си на турнира на хард от категория "АТР 500" в Акапулко (Мексико). В първия кръг поставенята под №4 българин победи австралиеца Маринко Матошевич със 7:5, 6:1 за 80 минути игра.

Интрига имаше само в първата част. Димитров беше пробит за 3:4, а при 3:5 трябваше да спасява сетбол на Матошевич. След това Гришо върна брейка и нанесе решителния удар в 12-ия гейм с нов пробив, който му донесе и спечелването на частта.

Много бързо, само за 20-ина минути Григор дръпна с 5:0 във втория сет срещу безпомощния съперник. Малко след това 22-ият в света българин приключи мача.

Димитров вече си осигури 45 точки за ранглистата на АТР. Следващият му съперник е добре познатия Маркос Багдатис. Кипърецът е №149 в класацията сега. До момента Гришо е спечелил 4 от изиграните 5 мача помежду им.