Мъри и Джокович на четвъртфинал

04-09-2013 00:00 | Станко Димов
Миналогодишният шампион от Откритото първенство на Съединените щати по тенис Анди Мъри се класира за четвъртфиналите. Същото стори преди него и световният номер едно Новак Джокович.

Британецът надигра Денис Истомин (Узбекистан) с 6:7 (5), 6:1, 6:4, 6:4. Повече от три часа бяха необходими на световния №3, за да прекърши съпротивата на 65-ия в световната ранглиста Истомин. Мъри реализира 6 пробива от 15 възможности, записа 38 уинъра и допусна 35 непредизвикани грешки. В спор за място на 1/2-финалите Мъри ще се изправи срещу поставения под номер 9 в схемата Станислас Вавринка. Швейцарецът надигра №5 в света Томаш Бердих (Чехия) с 3:6, 6:1, 7:6 (6), 6:2.

Джокович беше още по-убедителен. Той победи с 6:3, 6:0, 6:0 Марсел Гранойерс от Испания, за да запише 18-ия си пореден четвъртфинал в Големия шлем.

След 5:3 в първия сет сърбинът взе 13 поредни гейма и така спечели мача за 77 минути игра. "Това беше един от най-добрите ми мачове на Централния корт. В първите минути ми трябваше време, за да свикна с условията, но след първия пробив заиграх освободено и нещата се получиха, заяви Джокович в интервюто на корта. Следващият му съперник е Михаил Южни от Русия, който спря Лейтън Хюит в пет сета.

При жените защитавата титлата си Серина Уилямс буквално помете от корта испанката Карла Суарес-Наварон, за да спечели с 6:0, 6:0. На полуфинал американката очаква Ли На от Китай, която преодоля Екатерина Макарова с 6:4, 6:7(5), 6:2.