Англия спечели световната титла

16-06-2013 00:00 | Станко Димов
Отборът на Англия е новият световен шампион по скуош за мъже. На финала във френския град Мюлуз британците детронираха първенците на планетата от Египет след победа с 2-1 и триумфираха с титлата за първи път след 2007 година.

В първата среща Даръл Шелби надмина себе си и се наложи над Тарик Момен за първи път от 3 години – 11:3, 11:5, 11:7 за 52 минути игра.

Веднага след това Египет изравни резултата. Световният номер едно Рами Ашур надигра Ник Матю в мача на първите ракети след 5:11, 11:6, 11:9, 11:9 за малко повече от час на корта.

Стигна се до решителния трети двубой. В него №4 в света Джеймс Уилстроп успя да победи петия в класацията Карим Дарвиш с 11:3, 11:13, 11:3, 11:5 след 69 минути игра. За 29-годишния скуошист от Йоркшир това беше сладък реванш за загубата от същия съперник на финала на миналото първенство, която донесе титлата на африканския отбор.

„Няма нищо по-велико! Целият отбор работихме здраво за този успех. Имахме много разочарования в последните години, така че е чудесно, че върнахме трофея в Англия. Съперничеството ни с Египет е страхотно и те имаха толкова успехи над нас, че е прекрасно, че ние спечелихме сега“, заяви с усмивка Уилстроп.

В двубоя за третото място домакините от Франция надиграха Австралия с 2-0 и заслужиха бронзовите медали.