Египет и Англия на финала в Мюлуз

15-06-2013 00:00 | Станко Димов
Отборите на Египет и Англия за втори пореден път ще определетя световния шампион по скуош при мъжете. Те записаха драматични победи на полуфиналите на първенството в Мюлуз, Франция.

Защитаващите титлата си египтяни надделяха над Австралия с 2-1, а британците спряха домакините с 2-0.

Африканците си позволиха лукса да се явят без световния номер едно Рами Ашур и трепериха до края на двубоя. В първата среща №13 в ранглистата Камерън Пили записа дебютен успех в кариерата си срещу петия Карим Дарвиш. Австралиецът, който притежава световния рекорд за най-силен удар, се наложи с 12:10, 14:16, 12:10, 11:9 след 74 минути игра.

Дебютантът на световни Омар Мосаад се измъчи доста преди да победи бившия световен първенец Дейвид Палмър с 11:13, 11:6, 11:9, 11:9 и да изравни общия резултат. В решителния мач Тарек Момен донесе успеха на Египет с победа над Райън Къскли след 3:11, 11:6, 11:5, 7:11, 11:5 след повече от час игра.

В другия полуфинал се срещнаха четирима бивши водачи в световната ранглиста и поднесоха невероятно зрелище за публиката, изпълнила трибуните до краен предел. Ник Матю (на снимката в бяло) надделя в епична среща над местния любимец Грегори Готие след два часа и 18 минути игра с 5:9, 11:9, 9:11, 11:5, 12:10. В петия гейм и двамата получиха схващания. Французинът поведе с 9:6 точки, но нямаше сили за повече и така Англия поведе с 1-0.

Във втория мач Джеймс Уилстроп също страда, преди да надиграе Тиери Линку с 11:3, 11:8, 7:11, 13:11. В последния гейм скуошистът от остров Реюнион поведе със 7:4, но нямаше сили за повече.