Димитров срещу Джокович в Индиън Уелс

11-03-2013 00:00 | Станко Димов
Най-силният български тенисист Григор Димитров си осигури двубой във вторник срещу световния номер едно Новак Джокович. Това стана факт, след като хасковлията надигра Матю Ебдън от Австралия с 6:4, 6:4 на турнира от сериите „Мастърс 1000” в Индиън Уелс, Съединени щати, а Ноле преодоля Фабио Фонини от Италия с 6:0, 5:7, 6:2.

Гришо приключи мача за 67 минути. Поставеният под №31 българин направи по един пробив във всеки сет и реализира две от осемте си възможности за брейк. Също така Димитров отрази и трите опасности да бъде пробито неговото подаване.

21-годишният национал завърши с 59 процента вкарана първи сервис и 89 процента спечелени точки при разиграването му. Григор наниза и два аса. С достигането си до трети кръг Димитров заслужи 45 точки за световната ранглиста, където е 31-и сега, както и 26 000 долара от наградния фонд.

Гришо отново беше подкрепян от наши сънародници с трибагреник от Сан Диего, както и от световната номер едно при тенисистите ветерани Цветелина Николова.

Джокович загуби ненадейно сет, въпреки че спечели 10 от първите 11 гейма в мача срещу Фонини. После сърбинът отново се събра и успя да спечели 14-ата си поредна победа за годината.

„Ментално бях там. Самочувствието ми също беше високо, заради представянето ми през сезона. Мачът вървеше добре за мен. Но имах много лош гейм при 4:2, направих няколко непредизвикани грешки и го върнах в мача. Стигна се до сет на сет и доста завързани геймове. Фабио игра добре и ме накара да работя здраво, за да печеля точките си”, коментира Ноле.

Димитров е загубил единствената си среща с 25-белградчанин. Това се случи на турнира в Шанхай миналия октомври, когато Григор отстъпи с 2:6, 3:6 след 54 минути игра.

Снимка: Цветелина Николова