Петя спаси 4 мачпойнта, но после загуби финала

23-02-2013 00:00 | Станко Димов
Най-силната българска бадминтонистка Петя Неделчева стигна до финала на турнира във Виена, който е от категория „Интернешънъл Чалъндж” и е с награден фонд 15 000 долара. За нея това е първо класиране в мач за титлата през този сезон. За съжаление обаче тя загуби в последния двубой.

На четвъртфиналите 29-годишната старозагорка, която е водачка в схемата, се справи с непоставената индийка Саяли Гохале с 21:18, 21:11.

В събота, в епичен полуфинал, Неделчева надделя над Чун Нган И от Хонконг с 18:21, 24:22, 23:21 след цели 71 минути игра. Във втория гейм сърцатата българка спаси три мачпойнта, преди да успее да изравни общия резултат. В заключителния гейм Петя отново отрази точка за завършване на двубоя на азиатката преди да триумфира.

На финала в австрийската столица Неделчева се изправи срещу японката Юи Хашимото и загуби с 11:21, 3:21. Петя, която е №22 в световната ранглиста, никога не беше играла срещу тази съперничка, която е 91-а в класацията.

На двойки Неделчева и Димитрия Попстойкова спряха на четвъртфинал. Вторите поставени българки отстъпиха на Аратама Мисато и Мегуми Таруно от Япония с 13:21, 12:21.