Зечири спечели, но България отстъпи на Русия

14-02-2013 00:00 | Станко Димов
Смесеният отбор (мъже и жени) на България приключи участието си на Европейското първенство в Раменское, Московска област. В заключителния двубой от Група 3 националите отстъпиха с 1-4 победи на домакините от Русия. Това означава, че нашите завършват втори в групата пред състава на Исландия.

Победата за българите извоюва Линда Зечири. Левичарката от София, която взе бронзов от европейското индивидуално първенство през 2012 г., се наложи над именитата Ела Дил с 16:21, 21:18, 21:16 след маратонски мач, продължил 59 минути.

Петя Неделчева и Юлиян Христов отстъпиха при смесените двойки на Поликарпова и Ашмарин с 16:21, 9:21. След това при мъжете на сингъл Иван Русев загуби от Малков с 11:21, 10:21.

В четвъртия двубой Христов и Русев загубиха от Иванов и Созонов с 14:21, 10:21 след 22 минути игра. В петата среща Неделчева и Димитрия Попстойкова отстъпиха на олимпийските медалистки Вислова и Сорокина с 13:21, 11:21 за половин час на корта. Така Русия зае първото място в групата и се класира на четвъртфиналите в Раменское.