Матю загуби гейм, но продължава в Доха

11-12-2012 00:00 | Станко Димов
Двукратният световен шампион по скуош Ник Матю продължава защитата на титлата си на първенството в катарската столица Доха, което е с награден фонд 325 000 долара.

Англичанинът започна лошо мача си срещу Зак Аликзандър от Австралия и отстъпи първия гейм, но в крайна сметка успя да продължи след успех с 8:11, 11:5, 11:5, 11:5. Така Матю се класира на осминафиналите в комплекса Khalifa International Tennis & Squash и продължава да мечтае за трети пореден успех.

Следващият съперник на втория в схемата йоркширец е 13-ият поставен Тарек Момен от Египет.

Най-голямата изненада до момента поднесе непоставения Крис Симпсън от Англия. Той надделя в епичен двубой над №9 Лауренс Ян Анйема от Холандия с 11:4, 8:11, 11:6, 9:11, 11:9 след един час и 11 минути. В заключителния пети гейм левичарят от Хага губеше с 0:5, но стигна до 7:6 точки, след което пропусна да завърши лесна топка, което доведе но равенство. До края Симпсън бе по-концентриран и за първи път в кариерата си стигна толкова напред на световно.

Следващият опонент на 25-годишния британец е третият в схемата Грегори Готие от Франция, който не даде шансове на последния оцелял южноамериканец - Анхел Родлигес от Колумбия, и го победи с 11:9, 11:7, 11:9.